(→prof. Piotr Durka) |
(→prof. Piotr Durka) |
||
Linia 45: | Linia 45: | ||
=prof. Piotr Durka= | =prof. Piotr Durka= | ||
− | + | Fizyk i neuroinformatyk, w roku 2008 przeprowadził pierwszy w Polsce publiczny pokaz działania interfejsu mózg-komputer (BCI). 4 lata później zaprojektowany przez niego system okazał się najszybszy na targach CeBIT 2012. W roku 2009 stworzył w Uniwersytecie Warszawskim pierwsze w świecie studia licencjackie w dziedzinie [http://neuroinformatyka.pl Neuroinformatyki]. W roku 2012 założył firmę [http://braintech.pl BrainTech], aby wprowadzić na rynek pierwszy w świecie profesjonalny system EEG oparty całkowicie o oprogramowanie na otwartej licencji GPL. W 2013 zaprojektował i zrealizował w PKiN multimedialną wystawę [http://mózg2013.pl MÓZG]. W roku 2014 BrainTech rozpoczął tworzenie otwartego oprogramowania dla niepełnosprawnych o tragicznie ograniczonych możliwościach komunikacji -- czyli właśnie projekt PISAK. Pracuje na [http://www.fuw.edu.pl Wydziale Fizyki UW], jeździ motocyklem. Więcej informacji na http://durka.info. |
Wersja z 14:58, 15 lut 2014
Spis treści
Aleksander (Sasza) Kijek
Jestem człowiekiem zafascynowanym ludzkim mózgiem i ostatnio staram się go odkrywać poprzez fizykę, a nie przez neuropsychologię od której zacząłem. Dodatkowo przez ostatnie 10 lat zajmuję się edukacją pozaszkolną dzieci podczas różnych kolonii i seminariów, jak i szkolę opiekunów na kolonie. Czas wolny spędzam przed komputerem lub na czytaniu książek, obie rzeczy wykonywane najchętniej na powietrzu przy słonecznym akompaniamencie. Uwielbiam czarną kawę i zawsze staram się próbować nowych rzeczy, czy to sportowych, kulinarnych czy innych, które przyniesie los. Siedem lat temu zdecydowałem, że to neurony będą wyznaczały moją drogę życiową, a nie gwiazdy jak myślałem wcześniej... jednak wciąż trudno mnie oderwać od bezchmurnego, nocnego nieba.
W PISAKu łączę sferę społeczną z naukową, na których polu wcześniej aktywnie działałem. Jestem odpowiedzialny za koordynację prac zespołu i rozwój projektu.
Jerzy Grynczewski
W projekcie pomagam dobrać użytkownikom najlepsze rozwiązania oraz dbam, aby powstające rozwiązania w najwyższym stopniu odpowiadały potrzebom przyszłych użytkowników.
Zbieram wszelkie uwagi dotyczące PISAKA i rozwiązuję trudności występujące podczas jego użytkowania.
Karol Auguštin
Jestem administratorem i programistą systemów operacyjnych GNU/Linux. Interesuję się głównie technologiami usług sieciowych takich jak e-mail i strony internetowe. Jestem entuzjastą kryptografii i walki o prawa człowieka w świecie cyfrowym.
W PISAKu jestem odpowiedzialny za zaprojektowanie i utrzymanie dedykowanej dystrybucji systemu operacyjnego dla tworzonego przez nas oprogramowania. Dodatkowo utrzymuję serwery stron internetowych i poczty e-mail dla pracowników i klientów. Projektuję i planuję rozwiązania techniczne tworzonego przez nas oprogramowania, głównie w zakresie oferowanych usług komunikacji sieciowej i administracji systemem.
Bezpieczna komunikacja ze mną jest możliwa za pomocą szyfrowanej korespondencji na adres [email protected] Klucz X.509 (format tekstowy, format binarny).
Agnieszka Siedlczyńska
Jestem amatorką architektury, w której się specjalizuję i która jest moją główną pasją. Nie potrafię jednak zajmować się tylko jedną rzeczą, bo szybko się nudzę. Plus z tego taki, że masa tematów potrafi mnie zainteresować i zachęcić do poznania. Mam różne pomysły, czego jeszcze chciałabym się nauczyć, co zobaczyć, w tym wszystkim ogromnie pasjonują mnie inni ludzie - minusem jest tylko to, że na realizację niektórych nie mam czasu lub o nich zapominam.
Poza architekturą uwielbiam zajmować się projektowaniem grafiki użytkowej oraz studiuję pedagogikę kształcenia plastycznego.
PISAK jest kolejną taką przygodą. Moją rolą jest ogarnięcie strony wizualnej i konsultowanie jej z użytkownikiem. Projekt ten jest dla mnie kolosalnym doświadczeniem pracy ze szczególnym userem, naturalnie torując mój rozwój na ux design, który od jakiegoś czasu wydaje się jedynym dla mnie sensownym kierunkiem w projektowaniu.
Andrzej Jeziorski
Jestem na studiach magisterskich z Neuroinformatyki na Wydziale Fizyki UW. Pracę z osobami niepełnosprawnymi i technologią wspomagająca komunikację zacząłem w ramach praktyk na studiach I stopnia. Odkryłem wtedy jak satysfakcjonujące może być implementowanie rozwiązania, a następnie obserwowanie jak ułatwia ono komuś życie. Mój udział w projekcie będzie polegał na kontakcie z osobami niepełnosprawnymi, zbieraniu ich opinii na temat różnych rozwiązań. Opinie te potem wpłyną na rozwój projektu PISAK.
Moje hobby to narciarstwo i podnoszenie ciężarów.
Jadwiga Pełka
Studiuję Neuroinformatykę na wydziale Fizyki Uniewersytetu Warszawskiego. Uwielbiam zagłębiać się w research-e i komunikacje z przyszłymi użytkownikami PISAKA. Przymierzam się również aby w projekcie tworzyć testy konsumencko-psychologiczne. Jednak najważniejszą moją funkcją wydaje się być przypominanie zapracowanemu zespołowi o podstawowych funcjach fizjologicznych takich jak potrzeba spania i posilania się.
W czasie wolnym uwielbiam wspinaczkę w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej i wyprawy w Tatry.
Michał Woźniak
Bartek Jura
Staram się na różne sposoby przyczynić do powodzenia projektu. Już mniej więcej od roku robię także rzeczy około-PISAKowe, tworzę proste gry i ćwiczenia edukacyjne, które mogą pomóc przyszłym użytkownikom w trudnościach z pisaniem i przygotować ich do korzystania z właściwego programu.
Nie lubię wcześnie wstawać, lubię różne rzeczy, w tym sport w każdej postaci i swoje miasto Szczecin (które niestety NIE leży nad morzem), ostatnio bez przerwy słucham płyty Chałtury Elektrycznych gitar.
Mateusz Kruszyński
dr hab. Jarosław Żygierewicz
http://brain.fuw.edu.pl/Members/jarek/jaroslaw-zygierewicz
prof. Piotr Durka
Fizyk i neuroinformatyk, w roku 2008 przeprowadził pierwszy w Polsce publiczny pokaz działania interfejsu mózg-komputer (BCI). 4 lata później zaprojektowany przez niego system okazał się najszybszy na targach CeBIT 2012. W roku 2009 stworzył w Uniwersytecie Warszawskim pierwsze w świecie studia licencjackie w dziedzinie Neuroinformatyki. W roku 2012 założył firmę BrainTech, aby wprowadzić na rynek pierwszy w świecie profesjonalny system EEG oparty całkowicie o oprogramowanie na otwartej licencji GPL. W 2013 zaprojektował i zrealizował w PKiN multimedialną wystawę MÓZG. W roku 2014 BrainTech rozpoczął tworzenie otwartego oprogramowania dla niepełnosprawnych o tragicznie ograniczonych możliwościach komunikacji -- czyli właśnie projekt PISAK. Pracuje na Wydziale Fizyki UW, jeździ motocyklem. Więcej informacji na http://durka.info.