Z PISAK
Skocz do: nawigacja, szukaj
(Agnieszka Siedlczyńska)
(Agnieszka Siedlczyńska)
 
(Nie pokazano 44 wersji utworzonych przez 6 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
 
=Aleksander (Sasza) Kijek=
 
=Aleksander (Sasza) Kijek=
Jestem człowiekiem zafascynowanym ludzkim mózgiem i ostatnio staram się go odkrywać poprzez fizykę, a nie przez neuropsychologię od której zacząłem. Dodatkowo przez ostatnie 10 lat zajmuję się edukacją pozaszkolną dzieci podczas różnych kolonii i seminariów, jak i szkolę opiekunów na kolonie. Czas wolny spędzam przed komputerem lub na czytaniu książek, obie rzeczy wykonywane najchętniej na powietrzu przy słonecznym akompaniamencie. Uwielbiam czarną kawę i zawsze staram się próbować nowych rzeczy, czy to sportowych, kulinarnych czy innych, które przyniesie los. Siedem lat temu zdecydowałem, że to neurony będą wyznaczały moją drogę życiową, a nie gwiazdy jak myślałem wcześniej... jednak wciąż trudno mnie oderwać od bezchmurnego, nocnego nieba.
+
Odpowiedzialny za rozwój projektu PISAK i koordynację zespołu. Studiował
<br><br>
+
Neuropsychologię na Wydziale Psychologii oraz Neuroinformatykę na Wydziale Fizyki
W PISAKu łączę sferę społeczną z naukową, na których polu wcześniej aktywnie działałem. Jestem odpowiedzialny za koordynację prac zespołu i rozwój projektu.
+
Uniwersytetu Warszawskiego.
 +
<br>
 +
W wolnych chwilach najchętniej czyta lub spędza czas na świeżym
 +
powietrzu; nie rezygnuje też z poszerzania swoich umiejętności
 +
w zakresie informatyki i rozwoju oprogramowania. <br>
 +
Od 10 lat angażuje
 +
się w projekty dla dzieci, zajmując się edukacją pozaszkolną i opieką
 +
podczas kolonii, na które szkoli także kadrę pedagogiczną.
  
 
=Jerzy Grynczewski=
 
=Jerzy Grynczewski=
  
W projekcie pomagam dobrać użytkownikom najlepsze rozwiązania oraz dbam, aby powstające rozwiązania w najwyższym stopniu odpowiadały potrzebom przyszłych użytkowników.<br>
+
Odpowiedzialny za kontakty z osobami niepełnosprawnymi i analizę ich
Zbieram wszelkie uwagi dotyczące PISAKA i rozwiązuję trudności występujące podczas jego użytkowania.
+
potrzeb. Zarządza powiązanymi z projektem praktykami odbywającymi się
 
+
na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Absolwent
=Karol Auguštin=
+
Neuroinformatyki na Wydziale Fizyki UW.
  
 
=Agnieszka Siedlczyńska=
 
=Agnieszka Siedlczyńska=
Jestem amatorką architektury, w której się specjalizuję i która jest moją główną pasją. Nie potrafię jednak zajmować się tylko jedną rzeczą, bo szybko się nudzę, czego plusem jest z kolei fakt, że masa tematów potrafi mnie zainteresować i zachęcić do poznania. Mam wiele pomysłów czego jeszcze chciałabym się nauczyć, co zobaczyć, w tym wszystkim ogromnie pasjonują mnie inni ludzie - minus tego taki, że na realizację niektórych nie mam czasu lub o nich zapominam. <br>
+
Odpowiedzialna za projekt interfejsu i grafiki aplikacji. Dba o spójny wygląd i działanie wszystkich skladowych projektu. Magister Architektury Poliechniki Poznańskiej. Zainteresowana projektowaniem rozwiązań architektonicznych i interaktywnych, skoncentrowanych wokół użytkownika, w oparciu o zasady service design thinking.
Poza architekturą uwielbiam zajmować się projektowaniem grafiki użytkowej oraz studiuję pedagogikę kształcenia plastycznego. <br>
+
 
PISAK jest kolejną taką przygodą. Moją rolą jest ogarnięcie strony wizualnej projektu i konsultowanie jej z użytkownikiem. Pierwszą zasadą, którą stosuję, jest funkcjonalność dostosowana do grupy docelowej, a dopiero za tym idzie uroda i pewnie dlatego jestem w stanie dogadać się z resztą teamu. Projekt ten jest dla mnie kolosalnym doświadczeniem pracy ze szczególnym userem, naturalnie torując mój rozwój na ux design, który od jakiegoś czasu wydaje się jedynym dla mnie sensownym kierunkiem w projektowaniu.
+
=Piotr Iwaniuk=
  
 
=Andrzej Jeziorski=
 
=Andrzej Jeziorski=
 
+
Odpowiedzialny za kontakty z osobami niepełnosprawnymi i analizę
Jestem na studiach magisterskich z Neuroinformatyki na Wydziale Fizyki UW. Pracę z osobami niepełnosprawnymi i technologią wspomagająca komunikację zacząłem w ramach praktyk na studiach I stopnia. Odkryłem wtedy jak satysfakcjonujące może być implementowanie rozwiązania, a następnie obserwowanie jak ułatwia ono komuś życie. Mój udział w projekcie będzie polegał na kontakcie z osobami niepełnosprawnymi, zbieraniu ich opinii na temat różnych rozwiązań. Opinie te potem wpłyną na rozwój projektu PISAK.
+
opinii. Ukończył Neuroinformatykę Uniwersytetu Warszawskiego.
 
+
Interesuje się technologiami wspomagającymi komunikację oraz
Moje hobby to narciarstwo i podnoszenie ciężarów.
+
możliwościami jakie daje użytkownikom implementowanie nowatorskich
 +
rozwiązań. W wolnych chwilach uprawia sporty, najchętniej narciarstwo i
 +
podnoszenie ciężarów.
  
 
=Jadwiga Pełka=
 
=Jadwiga Pełka=
Studiuję Neuroinformatykę na wydziale Fizyki Uniewersytetu Warszawskiego. Uwielbiam zagłębiać się w research-e i komunikacje z przyszłymi użytkownikami PISAKA. Przymierzam się również aby w projekcie tworzyć testy konsumencko-psychologiczne.  Jednak najważniejszą moją funkcją  wydaje się być przypominanie zapracowanemu  zespołowi o podstawowych funcjach fizjologicznych takich jak potrzeba spania i posilania się.  
+
Odpowiedzialna za tworzenie i pilotowanie testów
 +
konsumencko-psychologicznych oraz analizę wyników. Studentka
 +
Neuroinformatyki na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, aktywna
 +
uczestniczka praktyk studenckich. W wolnych chwilach interesuje się
 +
różnorakimi technikami komunikacji, poszukuje ciągle nowych rozwiązań.
 +
Równie chętnie spędza czas na świeżym powietrzu, wybierając najczęściej
 +
wspinaczkę w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej lub wyprawy w Tatry.
  
W czasie wolnym uwielbiam wspinaczkę w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej  i wyprawy w Tatry.
+
=Bartek Jura=
 +
Odpowiedzialny za Fast Prototyping w ramach praktyk studenckich.
 +
Implementuje i testuje gry i ćwiczenia edukacyjne, pomagające przyszłym
 +
użytkownikom pokonać trudności w pisaniu i przygotowujące ich do
 +
korzystania z programu. Student Neuroinformatyki Wydziału Fizyki
 +
Uniwersytetu Warszawskiego. W wolnych chwilach najchętniej uprawia
 +
sport i słucha muzyki.
  
=Michał Woźniak=
 
=Bartek Jura=
 
 
=Mateusz Kruszyński=
 
=Mateusz Kruszyński=
 +
 
=dr hab. Jarosław Żygierewicz=
 
=dr hab. Jarosław Żygierewicz=
 
http://brain.fuw.edu.pl/Members/jarek/jaroslaw-zygierewicz
 
http://brain.fuw.edu.pl/Members/jarek/jaroslaw-zygierewicz
  
 
=prof. Piotr Durka=
 
=prof. Piotr Durka=
http://durka.info
+
Fizyk i neuroinformatyk, w roku 2008 przeprowadził pierwszy w Polsce publiczny pokaz działania interfejsu mózg-komputer (BCI). 4 lata później zaprojektowany przez niego system okazał się najszybszy na targach CeBIT 2012. W roku 2009 stworzył w Uniwersytecie Warszawskim pierwsze w świecie studia licencjackie w dziedzinie [http://neuroinformatyka.pl Neuroinformatyki]. W roku 2012 założył firmę [http://braintech.pl BrainTech], aby wprowadzić  na rynek pierwszy w świecie profesjonalny system EEG oparty całkowicie o oprogramowanie na otwartej licencji GPL. W 2013 zaprojektował i zrealizował w PKiN multimedialną wystawę [http://mózg2013.pl MÓZG]. W roku 2014 BrainTech rozpoczął tworzenie otwartego oprogramowania dla niepełnosprawnych o tragicznie ograniczonych możliwościach komunikacji -- czyli właśnie projekt PISAK. Pracuje na [http://www.fuw.edu.pl Wydziale Fizyki UW], jeździ motocyklem. Więcej informacji na http://durka.info.

Aktualna wersja na dzień 22:07, 18 mar 2015

Aleksander (Sasza) Kijek

Odpowiedzialny za rozwój projektu PISAK i koordynację zespołu. Studiował Neuropsychologię na Wydziale Psychologii oraz Neuroinformatykę na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego.
W wolnych chwilach najchętniej czyta lub spędza czas na świeżym powietrzu; nie rezygnuje też z poszerzania swoich umiejętności w zakresie informatyki i rozwoju oprogramowania.
Od 10 lat angażuje się w projekty dla dzieci, zajmując się edukacją pozaszkolną i opieką podczas kolonii, na które szkoli także kadrę pedagogiczną.

Jerzy Grynczewski

Odpowiedzialny za kontakty z osobami niepełnosprawnymi i analizę ich potrzeb. Zarządza powiązanymi z projektem praktykami odbywającymi się na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Absolwent Neuroinformatyki na Wydziale Fizyki UW.

Agnieszka Siedlczyńska

Odpowiedzialna za projekt interfejsu i grafiki aplikacji. Dba o spójny wygląd i działanie wszystkich skladowych projektu. Magister Architektury Poliechniki Poznańskiej. Zainteresowana projektowaniem rozwiązań architektonicznych i interaktywnych, skoncentrowanych wokół użytkownika, w oparciu o zasady service design thinking.

Piotr Iwaniuk

Andrzej Jeziorski

Odpowiedzialny za kontakty z osobami niepełnosprawnymi i analizę opinii. Ukończył Neuroinformatykę Uniwersytetu Warszawskiego. Interesuje się technologiami wspomagającymi komunikację oraz możliwościami jakie daje użytkownikom implementowanie nowatorskich rozwiązań. W wolnych chwilach uprawia sporty, najchętniej narciarstwo i podnoszenie ciężarów.

Jadwiga Pełka

Odpowiedzialna za tworzenie i pilotowanie testów konsumencko-psychologicznych oraz analizę wyników. Studentka Neuroinformatyki na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, aktywna uczestniczka praktyk studenckich. W wolnych chwilach interesuje się różnorakimi technikami komunikacji, poszukuje ciągle nowych rozwiązań. Równie chętnie spędza czas na świeżym powietrzu, wybierając najczęściej wspinaczkę w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej lub wyprawy w Tatry.

Bartek Jura

Odpowiedzialny za Fast Prototyping w ramach praktyk studenckich. Implementuje i testuje gry i ćwiczenia edukacyjne, pomagające przyszłym użytkownikom pokonać trudności w pisaniu i przygotowujące ich do korzystania z programu. Student Neuroinformatyki Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. W wolnych chwilach najchętniej uprawia sport i słucha muzyki.

Mateusz Kruszyński

dr hab. Jarosław Żygierewicz

http://brain.fuw.edu.pl/Members/jarek/jaroslaw-zygierewicz

prof. Piotr Durka

Fizyk i neuroinformatyk, w roku 2008 przeprowadził pierwszy w Polsce publiczny pokaz działania interfejsu mózg-komputer (BCI). 4 lata później zaprojektowany przez niego system okazał się najszybszy na targach CeBIT 2012. W roku 2009 stworzył w Uniwersytecie Warszawskim pierwsze w świecie studia licencjackie w dziedzinie Neuroinformatyki. W roku 2012 założył firmę BrainTech, aby wprowadzić na rynek pierwszy w świecie profesjonalny system EEG oparty całkowicie o oprogramowanie na otwartej licencji GPL. W 2013 zaprojektował i zrealizował w PKiN multimedialną wystawę MÓZG. W roku 2014 BrainTech rozpoczął tworzenie otwartego oprogramowania dla niepełnosprawnych o tragicznie ograniczonych możliwościach komunikacji -- czyli właśnie projekt PISAK. Pracuje na Wydziale Fizyki UW, jeździ motocyklem. Więcej informacji na http://durka.info.